Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Nové Polo se představilo v Berlíně


Německé hlavní město hostilo světovou premiéru nové generace modelu Volkswagen Polo. Jeden z nejúspěšnějších kompaktních vozů, který má na svém kontě více než 14 milionů prodaných exemplářů, zaujme čistým, působivým designem, výrazně větším vnitřním prostorem, úspornými motory a progresivními asistenčními systémy. Na trh by šestá generace modelu Polo měla přijít ještě tento rok.

img

Změny u modelu Polo proběhly tzv. na všech frontách. Na první pohled zaujme novým vnějším designem, díky němuž nyní působí sportovnějším a dospělejším dojmem. Co se týče rozměrů, předčí svého předchůdce ve všech směrech. Řidiči a cestující se tak můžou těšit na prostornější a komfortnější interiér. Zavazadlový prostor se zvětšil o celých 71 litrů z 280 na 351 litrů. Jak je u Volkswagenu typické, Polo je nabízeno ve třech klasických výbavových liniích a už v základní výbavě Trendline bude Polo vybaveno světlomety LED pro denní svícení s funkcemi Coming Home a Leaving Home, omezovačem rychlosti nebo systémem „Front Assist“ pro detekci překážek před vozem s funkcí nouzového brzdění City. Vedle toho půjde na trh i dvě speciální verze – Polo Beats (mj. s adiosystémem o výkonu 300 W) a Polo GTI (s výkonem 147 kW/200k). Standardně budou nabízeny motory s výkony sahajícími od 48 kW (65k) do 110 kW (150 k). Poprvé bude nabízeno Polo s pohonem na zemní plyn. Nově vyvinutý motor 1,0 TGI dosahuje výkonu 66 kW (90 k).

Zásadní novinky se objevují i v oblasti asistenčních a komfortních systémů, které byly doteď dostupné u vozů vyšší třídy. Mezi ty patří například asistent pro sledování slepého úhlu s asistentem pro vyjetí z parkovacího místa, parkovací asistent „Park Assist“ s funkcí částečně automatizovaného vyjetí z parkovacího místa nebo bezklíčový přístupový systém „Keyless Access“. Koncernovou premiéru si v novém modelu Polo zažije nová generace digitálního panelu přístrojů Active Info Display, který vyniká nevšední funkčností a intuitivním ovládáním. Informační a zábavní systémy budou zobrazovány na displeji se skleněným povrchem o úhlopříčce 6,5 až 8,0 palce. 

Díky široké nabídce čtrnácti laků karoserie, dvanácti druhů kol, ozdobnému obložení s mnoha různými vzory a jedenácti různým druhům čalounění sedadel může být Polo pestrobarevnější a individuálnější. Na výběr je i velké množství doplňkové výbavy. Za zmínku stojí klimatizace „Air Care Climatronic“ se senzorem vlhkosti a slunečního záření a filtru alergenů, bezkabelová nabíječka pro chytré telefony nebo jedno z největších panoramatických střešních oken ve své třídě.

Video z premiéry můžete zhlédnout zde v němčině nebo zde v angličtině. 

 


Zpět do archivu