Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Audi bude pro modely TT a R8 nabízet tuningové úpravy


Ještě vyšší úroveň dynamiky získají modely Audi R8 a Audi TT díky novým komponentům z programu Audi Sport performance parts. Sortiment sportovního příslušenství zahrnuje doplňky pro podvozek, výfukovou soustavu, exteriér i interiér. Na výběr budou rovněž dvě aerodynamické sady pro výraznější vzhled a přítlak odpovídající hmotnosti až 100 kg. Program bude spuštěn již koncem letošního léta a upravit si podle něj svůj vůz budete moct i u nás v Porsche Plzeň.

img

Podvozek si nově budete moci vylepšit sportovním brzdovým obložením, určeným pro ocelové nebo keramické brzdové kotouče. Upevňovací prvky jsou lakovány zářivě červeným odstínem. U modelu Audi R8 jsou navíc vyrobeny z extrémně lehkého titanu, díky čemuž je model o jeden kilogram lehčí. Na druhé straně jsou pro Audi TT nabízeny ocelové kotouče upevněné větším počtem šroubů nebo různé sady pro chlazení brzd pro lepší brzdný účinek. Pro oba modely najdeme v nabídce seřiditelné podvozky se dvěma nebo třemi nastavitelnými variantami tuhosti a odpružení. Celkový dojem ještě umocní kompletně frézovaná, černá 20“ kola, která se postarají o další váhový úbytek vozu až o 8 kilogramů. 

Majitelé Audi TTS a Audi TT RS budou mít na výběr extrémně lehký koncový tlumič výfuku z titanu včetně koncovek, vyrobený v dílně výrobce speciálních výfukových soustav Akrapovic d.d. Díky němu získají oba modely emocionálně zabarvený zvuk. Pro milovníky rychlé jízdy je třešničkou na dortu možnost zvýšení nejvyšší rychlosti u modelu Audi TT RS na 280 km/h.

Největší a nejnápadnější designové změny lze dosáhnout pomocí aerodynamických sad, vyvinutých v aerodynamickém tunelu Audi. Pro oba modely jsou určeny na první pohled nepřehlédnutelné doplňky pro otvory pro přívod vzduchu vpředu, boční prahy a difuzor. Díky těmto komponentům se výrazně zvýší přítlak, jehož hodnota při rychlosti 330 km/h u Audi R8 odpovídá hmotnosti 250kg, tedy o 100 kg více než dosud. Ještě přínosnější je pak při rychlosti 150 km/h, kdy se jeho hodnota zdvojnásobuje na ekvivalent hmotnosti 52 kg. Dále se pak v nabídce objevují spoiler a drobné aerodynamické plochy pro příď a velký, pevný zadní spoiler. Pro Audi TT byla speciálně vyvinuta kapota motoru s velkým ventilačním otvorem. 

Pro kompletní doladění designu obou modelů jsou na výběr také atraktivní díly pro interiér. Jde například o sportovně tvarovaný volant s multifunkčními ovládacími prvky plus nebo páčky pro manuální řazení z uhlíkového kompozitu pro modely se sedmistupňovou převodovkou S tronic. Za účelem zvýšení torzní tuhosti a zlepšení ovladatelnosti byly speciálně pro Audi TT vyvinuty křížové bezpečnostní výztuhy. 

 


Zpět do archivu