Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Světová premiéra nového modelu Škoda Scala


Nová ŠKODA SCALA je tu! Nový kompaktní vůz se poprvé v celé kráse ukázal veřejnosti při světové premiéře v izraelském Tel Avivu. U nás v Porsche Plzeň bude na jaře.

img

Nový hatchback zamíří do třídy kompaktních vozů. Jméno SCALA je inspirované latinským slovem scala, které znamená schody nebo žebřík. A velký krok vpřed bude model SCALA znamenat i pro celou značku ŠKODA. ŠKODA Storyboard nabídl světovou premiéru vozu SCALA v přímém přenosu.

„Novým modelem ŠKODA SCALA otevíráme novou kapitolu vozů kompaktní třídy. Jedná se o zcela nový vůz, který ve třídě výrazně posouvá měřítka v oblasti technologií, bezpečnosti a designu. Dokládá to i svým novým názvem. Současně ŠKODA SCALA skvěle prezentuje atraktivnost v duchu „smart understatement“, typickou pro značku ŠKODA. Jsme přesvědčeni, že se vozu ŠKODA SCALA podaří nově nastavit měřítka kompaktních vozů značky ŠKODA,“ přivítal nový vůz do rodiny modelů značky ŠKODA předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier.

Škoda ScalaNová ŠKODA SCALA zaujme na první pohled emotivním designem, který prezentuje další vývojový stupeň designového jazyka značky ŠKODA. Jako první sériově vyráběný vůz ŠKODA v Evropě má SCALA na pátých dveřích místo loga sebevědomě nápis ŠKODA. Interiér přichází s novým konceptem, jehož středobodem je centrálně umístěný vyvýšený displej. Dotyková obrazovka je komfortně umístěna vysoko tak, aby byla dobře čitelná pro řidiče i spolujezdce. Na přání je dostupný Virtuální kokpit s displejem o velikosti 10,25 palce. Zavazadlový prostor, největší ve své třídě, nabízí objem 467 litrů.

Škoda ScalaTři benzinové motory TSI o objemu 1,0 nebo 1,5 l a jeden naftový motor 1,6 TDI pokrývají výkonové spektrum od 70 do 110 kW (95 až 150 koní). V průběhu roku 2019 bude následovat motor 1,0 G-TEC o výkonu 66 kW (90 koní) s pohonem na ekologický zemní plyn (CNG).

ŠKODA SCALA nabízí až 9 airbagů a řadu asistenčních systémů, některé z nich byly dosud známé jen z vozů vyšších tříd. Ve standardní výbavě jsou asistent hlídání jízdního pruhu (Lane Assist) a Front Assist včetně funkce nouzové brzdy, na přání je nabízen adaptivní tempomat (ACC) a parkovací asistent (Park Assist).

Díky zabudované kartě eSIM s připojením LTE je vůz ŠKODA SCALA vždy online. SCALA nabízí také mnoho Simply Clever prvků, například elektricky ovládané páté dveře s funkcí Tip-To-Close, které jsou nabízeny v této třídě poprvé.

Nová Škoda Scala Nová Škoda Scala


Zpět do archivu