Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Představili jsme novou tvář modelů Q: Audi Q8


Výrazný design, průkopnické technologie a precizní zpracování splňující ty nejvyšší nároky - v novém Audi Q8 se prolínají všechna pozitiva, která značka Audi představuje. Svým sportovním vzhledem odkazuje na model Ur-quattro, zatímco prostřednictvím masky chladiče Singleframe v osmiúhelníkovém provedení současně naznačuje, že se soustředí na budoucnost. V interiéru čtyřdveřového SUV se budete cítit příjemně jako v obývacím pokoji: je prostorný, luxusní a nabízí maximální konektivitu. Důkazem, že tento vůz neomylně patří do digitálního věku, jsou nejen inteligentní operační systém a špičková navigační technologie, ale i ovládací rozhraní MMI touch a hlasové ovládání. O agilní a suverénní jízdu se postarají podvozek a pohon, díky nimž se s Audi Q8 můžete vydat i mimo vyasfaltované silnice. Vůz jsme slavnostně představili na plzeňké Viktorce, ale vidět ho můžete i u nás na salonu.

 

Nový vzhled: design exteriéru


Audi Q8 se svou impozantní maskou chladiče v osmiúhelníkovém provedení představuje novou tvář rodiny modelů Q. Sebevědomý vzhled vozu podtrhují působivě vzpřímená maska chladiče v kombinaci s dopředu protaženým spoilerem a velkými, výrazně tvarovanými otvory sání vzduchu. Elegantně klesající střešní linie plynule přechází do plochých zkosených D-sloupků, které se opírají o svalnaté ramenní partie klenoucí se nad lemy blatníků vyrýsovanými ve stylu quattro. Pod nimi jsou zasazena velká kola o velikosti až 22". Při pohledu na záď rozhodně zaujme světelný pás na černém podkladu táhnoucí se přes celou její šíři.

Audi Q8Sportovní jízdní zážitek daný mimořádnou jízdní dynamikou


Audi Q8 Vám bude na silnici za všech okolností dělat radost svou silou, dynamikou a efektivitou: jeho čistě mechanický mezinápravový diferenciál přenáší za běžných okolností hnací sílu na přední a zadní nápravu v poměru 40:60. V případě potřeby je většina hnací síly dodávána nápravě s lepší trakcí. Kromě standardního progresivního řízení, jehož přímost roste se zvětšováním úhlu otočení volantu, nabízí Audi na přání systém řízení všech kol. Jedná se o systém, který natáčí zadní kola až o 5 stupňů: při jízdě nízkou rychlostí v opačném směru než přední kola, čímž se zvýší agilita vozu, a při jízdě vysokou rychlostí ve stejném směru, což přispívá k vyšší stabilitě. Zásadní výhodou je také technologie částečně hybridního pohonu, tzv. mild hybrid (MHEV), která přináší vyšší efektivitu.

Audi Q8Přehlednost jako nový znak prémiového charakteru - interiér:


Chceme, abyste se okamžitě po usednutí do svého Audi Q8 cítili skvěle. Díky své šířce dva metry se může SUV kupé Audi Q8 pochlubit velkorysým vnitřním prostorem. Luxusní atmosféra v kabině je umocněna nekomplikovaně elegantním designem, na přání dostupnými výrazně tvarovanými sedadly s možností individuálního nastavení, masážní funkcí a odvětráváním, čtyřzónovou automatickou klimatizací a paketem Air Quality pro zkvalitnění vzduchu v interiéru.

Audi Q8


Chytrá konektivita


Audi Q8 je standartně vybaveno infotainment systémem značky Audi, kterým je MMI rádio plus s MMI touch response. V systému MMI Navigation plus je integrován modul pro přenos dat Audi connect, který standardně využívá síť LTE a umožňuje vytvořit Wi-Fi přístupový bod. Mezi online služby systému Audi connect patří také schopnost systému předvídat cíle při plánování trasy. Dále je zde hlasové ovládání, které umožňuje rychle a bezpečně ovládat celou řadu rozmanitých funkcí. Na základě všech výše uvedených faktů se Audi Q8 stává inteligentním partnerem, se kterým lze vést dialog.

Audi Q8


Osvětlení interiéru


Po setmění Vám atmosféru v interiéru zpříjemní na přání dostupné osvětlení kontur v několika barevných odstínech, které zvýrazňuje i trojrozměrný, laserem vyrytý znak quattro nad schránkou v palubní desce. Ten je důkazem smyslu automobilky Audi pro vytříbené detaily.

Audi Q8


Světelný podpis


Nové Audi Q8 standardně osvětluje silnici před sebou prostřednictvím LED světlometů, přičemž jsou na přání dostupné světlomety s technologií HD Matrix LED.


Vyspělá technologie osvětlení


Nové Audi Q8 je ve standardu vybaveno LED čelními světlomety. Na přání jsou však k dispozici světlomety HD Matrix LED, které Vám poskytnou preciznější a jasnější osvětlení silnice před Vámi. Abyste měli za všech okolností zajištěn co nejlepší rozhled, palubní systém dokáže rozpoznat protijedoucí vozidla a vozidla, která dojíždíte ve stejném směru. Na základě získaných informací ztlumí systém světelný paprsek jen v místech, kde by oslňoval ostatní řidiče. Při svícení dochází k dynamickému a aktivnímu tlumení a rozsvěcování určitých částí světelného paprsku zapínáním a vypínáním jednotlivých světelných segmentů, nikoliv mechanicky jako u klasického potkávacího a dálkového světla. Tím se nejen zlepšuje osvětlení silnice, ale současně se také zvyšuje jízdní bezpečnost a Váš komfort. Konvenční rozdělení světlometů na potkávací a dálková světla je v podstatě zrušeno.


Vyšší bezpečnost


Audi Q8Nezáleží na tom, zda potřebujete zaparkovat ve městě nebo cestujete na vzdálené místo, protože Audi Q8 Vás dokáže podpořit v celé škále rozmanitých situací. Mezi nabízené asistenční systémy patří například adaptivní asistent řízení, asistent pro hospodárnou jízdu, asistent pro průjezd křižovatkou, asistent pro změnu jízdního pruhu, asistent upozorňující na obrubník a prostorový kamerový systém. Za všemi uvedenými funkcemi stojí centrální řídicí jednotka asistenčních systémů řidiče. Ta nepřetržitě sleduje měnící se prostředí, propočítává různé parametry a na základě získaných informací řídí činnost asistenčních systémů. V závislosti na výbavě vozu jsou potřebná data získávána až z pěti radarových senzorů, šesti kamer, dvanácti ultrazvukových senzorů a laserového skeneru. Začátkem roku 2019 budou k dispozici také vysoce inovativní asistenti - Remote garage pilot a Remote parking pilot.*


Když se tradice snoubí s inovacemi


Při posledním pohledu na záď nového Audi Q8 se opět utvrdíte ve svém prvním dojmu: SUV kupé na sebe nekřiklavým, ale důrazným, způsobem upozorňuje prostřednictvím jemných linií a jasných křivek, ve kterých se odráží vysoká kvalita a dynamika. Jeho expresivní design nese prvky, které odkazují na Audi Ur-quattro.


Zpět do archivu