Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Nový Golf osmé generace!


Nový Golf přijíždí. A nastavuje přitom nová měřítka digitalizace na silnici. Díky jeho inteligentním asistenčním systémům je každá jízda komfortnější a uvolněnější. To vše v kombinaci s emocemi, které jsou spojené s modelem Golf. Nový Golf – generace, která je komfortnější, inteligentnější a má lepší připojení do sítě.

img

 

Design

Viditelně dynamický, ryzí Golf. 

 

 

Exteriér

Golf s dynamickým designem, který charakterizuje protažená přední partie s úzkými světlomety LED-Matrix ve čtyřokém designu a s novou podobou loga Volkswagen. Vše je důsledně harmonicky a logicky navzájem sladěno tak, jak je pro tento model již od první generace typické. Zadní partii pak dominují světla, mezi kterými je nové logo Volswagen a ve středu umístěný nápis “Golf“. Zakončení výfuku je nenápadně skryto pod esteticky tvarovaným difuzorem.

 

 

 

 

 

 

Led v novém světle

  Golf sériově nabízí hlavní světlomety s LED technologií. Ty jsou dynamicky zakomponované do protažené čelní partie a na stranách zasahují až do blatníků. Součástí sériové výbavy jsou také integrované mlhové světlomety. Dalším signifikantním znakem je výrazný čtyřoký design. Rovněž na zadní partii s dominantními úzkými světly s LED technologií je vše v harmonickém souladu. Součástí výbavy na přání jsou pak světlomety IQ.LIGHT s technologií LED-Matrix s dynamickou regulací dálkových světel "Dynamic Light Assist", které automaticky přizpůsobují vyzařované světlo podmínkám na silnici.

 

 

 

 

 

 

Digitální interiér

Mimořádně nápadný: Plně digitální přístrojová deska s velkým displejem se skládá z velkého kombinovaného přístroje "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) a velkého dotykového displeje rádia "Composition Media" s úhlopříčkou 8,25 palce (20,9 cm). Díky intuitivnímu dotykovému ovládání odpadá celá řada spínačů, tlačítek a ovladačů. Osvětlení "Ambiente", které může mít na přání až 32 barevných tónů, navodí individuální světelnou atmosféru. I přes všechny digitální inovace lze v novém interiéru vnímat emoce typické pro model Golf.

Kola

  Která kombinace kol a pneumatik se nejlépe hodí k Vašemu vozu Golf, je pouze věcí Vašeho vkusu. Jsme si ale zcela jisti, že Vaše volba bude vždy správná.

Osvětlení AMBIENTE

  Dodejte Vašemu vozu Golf více individuality. V interiéru můžete totiž zvolit příjemné osvětlení v jedné z 10 barev. A na přání můžete vybrat dokonce jeden ze 32 odstínů. Ať se rozhodnete pro chladnější nebo teplejší barevné tóny, v dobře osvětlených ulicích metropole nebo v naprosté tmě silnice mimo město: Při každé cestě navodíte pro sebe i pro Vaše spolucestující jinou příhodnou atmosféru.

 

Digitální komfort

 

Innovision Cockpit 

Váš Golf Vás pozná - a v závislosti na výbavě zcela automaticky aktivuje Váš osobní jízdní profil* - od nastavení sedadla, přes osvětlení, příjemnou teplotu, rádio a navigaci až po nastavení asistenčních systémů. Vaše preferovaná individuální zobrazení si pak můžete pohodlně nastavit pomocí volitelného panelu přístrojové desky "Innovision Cockpit", který je tvořen velkým displejem kombinovaného přístroje "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) a displejem navigačního systému "Discover Pro" rovněž s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm). Na digitálním displeji "Digital Cockpit" si můžete nechat zobrazit klasické přístroje, jako otáčkoměr, tachometr a počítadlo kilometrů společně s dalšími užitečnými daty. Na celé ploše displeje může být zobrazena například navigační mapa.

Velká plocha displeje navigačního systému "Discover Media", resp. "Discover Pro" může být využita pro zobrazení celé řady funkcí v působivém grafickém designu a animacích, které jsou podobné vizuálnímu rozhraní chytrého mobilního telefonu. Domovskou obrazovku lze individualizovat např. volbou vlastního pozadí plochy nebo umístěním oblíbených funkcí na domovskou obrazovku.

 

 

 

 

 

 

Digital Cockpit

Na barevném digitálním kombinovaném přístroji "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm), který je součástí sériové výbavy, se zobrazují informace o jízdě. Podle Vašich představ si můžete zvolit například klasické zobrazení - otáčkoměr, tachometr a počítadlo kilometrů nebo optické zobrazení Vašich asistenčních systémů, případně se můžete rozhodnout pro kombinaci navigační mapy společně s informacemi o přehrávaném médiu - vše v atraktivním grafickém designu a animacích.

Hlasové ovládání 

Pomocí intuitivního hlasového ovládání můžete ve Vašem voze Golf na přání svým hlasem řídit např. funkce rádia, telefonu, klimatizace nebo navigačního systému. Lze tak zvolit požadovanou rozhlasovou stanici, kontakt v adresáři nebo najít telefonní číslo. A v kombinaci s paketem We Connect Plus Vám bude Golf rozumět ještě lépe. Online si tak můžete například zvolit Vaší oblíbenou hudbu nebo zcela intuitivně zadat cíl do Vašeho navigačního systému.

 

 

 

 

 

 

Head-up-display

 Všechny důležité informace máte přímo ve svém zorném poli a současně můžete sledovat dění v silničním provozu: To je velká výhoda volitelného zobrazení "Head-up-Display" ve Vašem voze Golf. Sklo čelního okna se promění na projekční plochu, na které se zobrazuje aktuální rychlost, hlášení asistenčních systémů, případně pokyny navigačního systému. Informace jsou dobře čitelné i v protisvětle. A v případě, že "Head-up-Display" není aktuálně potřebný, lze jej kdykoli vypnout. 

IQ.DRIVE 

 

Car2x

Vozidla, která spolu navzájem komunikují v silničním provozu, mohou zajistit větší bezpečnost na silnicích. Díky této komunikaci se také sníží riziko vytvoření dopravní zácpy a budou k dispozici varování před lokálními nebezpečnými místy. Díky sériovým varováním před nebezpečím bude mít řidič k dispozici užitečné informace, jako je například varování před staveništi nebo informace o vozidlech pro zvláštní účely. Komunikace pracuje s technologií Car2X přes WLAN (pWLAN). Volitelný adaptivní tempomat ACC s funkcí Car2X podporuje řidiče celou řadou užitečných informací a v nouzové situaci může aktivně zasáhnout - například na konci dopravní zácpy. Vše je zajištěno díky permanentní výměně dat přes síť WLAN.

 

Travel assist 

Díky volitelnému systému "Travel Assist" máte ve Vašem voze k dispozici mimořádně užitečné asistenty, jež po stisku tlačítka zajistí jízdní komfort na vysoké úrovni v monotónních a únavných jízdních situacích:

 - Zejména při jízdě po dálnicích a silnicích s potřebnými parametry systém "Travel Assist" udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel.

 - V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG pak systém zajistí i popojíždění vozu ve váznoucí dopravě a Vy tak můžete zůstat zcela uvolnění.

 

 

 

 

 

 

Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat ACC s prediktivní regulací rychlosti, který se dodává na přání, Vám pomáhá udržovat nastavenou komfortní hodnotu odstupu od vpředu jedoucího vozidla, a to až do Vámi přednastavené maximální rychlosti. V kombinaci s volitelným navigačním systémem je ACC rozšířen o funkci prediktivní regulace rychlosti a asistenci při jízdě v zatáčkách. Systém respektuje oficiálně stanovenou maximální povolenou rychlost a Vy se tak vyvarujete jejího překročení*. ACC navíc na základě dat trasy jízdy z navigace přizpůsobí rychlost při jízdě zatáčkami, křižovatkami (odbočování) a okružními křižovatkami.

 

Více informací o novém Volkswagen Golf generace VII naleznete zde.

 

 

 


Zpět do archivu