Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Audi A5 je ještě atraktivnější


Design se sportovní harmonií a dynamickou elegancí. Nový koncept ovládání MMI touch, nebo více dynamiky a hospodárnosti díky elektrické síti s napětím 48 V. To všechno může nabídnout nová Audi A5.

img

Audi A5 Sportback, A5 Coupé a A5 Cabriolet se představují s novým, ještě ostřejším vzhledem a nejaktuálnější verzí konceptu ovládání MMI touch. Technika částečně hybridního pohonu nabízí více komfortu a zároveň snižuje spotřebu paliva. V modernizovaných modelech Audi S5 Sportback a S5 Coupé zajišťuje podmanivou akceleraci motor 3.0 TDI s elektricky poháněným dmychadlem a hlavní elektrickou sítí s napětím 48 V.

 

Sportovní vzhled

Sportovní vnější estetika modernizovaných modelů Audi A5 se vyznačuje novým designérským stylem z vyšší třídy. Exteriér je nyní výrazně modernizován, především příď zanechává dojem větší rozhodnosti. Maska chladiče s voštinovou mřížkou je nižší a širší. Štíhlé otvory pro přívod vzduchu nad maskou chladiče připomínají klasický model Audi Sport quattro z roku 1984. Nové boční prahy vůz z profilu vizuálně zeštíhlují a záď působí ještě širším dojmem díky difuzoru s lichoběžníkovými koncovkami výfukové soustavy. Zákazníci pak mají na výběr 12 barev laku karoserie, včetně nového metalického odstínu zelená Distrikt.

Interiéru modelů A5 dominují horizontální linie. Velký displej MMI touch, centrála nového ovládacího systému, se nachází uprostřed přístrojové desky a je mírně natočen k řidiči. Za tmy vytváří příjemnou atmosféru paket vícebarevného dekoračního osvětlení včetně zvýraznění kontur.

 

Připravena na budoucnost: konektivita

Rozsáhle síťově propojené Audi A5 nabízí díky novému konceptu MMI touch podobné zážitky z ovládání jako moderní chytré telefony. Dotykový displej s úhlopříčkou 10,1“ a akustickou zpětnou vazbou nahrazuje dosavadní otočné tlačítko. Grafika je čistá a minimalistická, struktura menu vychází vstříc očekáváním uživatele. Textové vyhledávání MMI pracuje s nápovědou a velmi rychle nabídne hledané odpovědi. Hlasové ovládání rozumí mnoha formulacím z běžně používaného hovorového jazyka. Jako vrcholný systém je nabízena informační a zábavní centrála MMI Navigation plus.

Také navigační systém s novými funkcemi se vyznačuje inteligencí a intuitivním používáním. Řidiči například navrhuje trasy na základě dosud absolvovaných jízd. Nabídky Audi connect a Audi connect plus zahrnují mnoho internetových služeb, včetně informací z internetu o dopravních značkách a nebezpečných úsecích, parkovacích místech na ulici nebo semaforech v rámci služby „Car-to-X“, kterou značka Audi spustila v červenci v Ingolstadtu. Automobil je v tomto případě propojen s centrálním počítačem pro řízení semaforů ve městě. Na přání dodávaný digitální klíček Audi connect promění chytrý telefon Android v klíček od vozidla, s nímž lze odemknout dveře a spustit motor. Jako doplněk je k dispozici průhledový displej, který promítá důležité informace do přímého zorného pole řidiče.

 

Výkonný, kultivovaný, hospodárný

 V době uvedení na trh bude velký počet motorů pro Audi A5 vybaven částečně hybridním systémem (MHEV). Generátor s funkcí spouštěče, který je s klikovým hřídelem spojený řemenem, získává při zpomalování zpět kinetickou energii a ukládá ji po přeměně na elektrickou energii do kompaktního lithium-iontového akumulátoru. U čtyřválcových motorů je systém MHEV integrován do 12V elektrické sítě vozidla. Modely S TDI jsou vybaveny novou hlavní elektrickou sítí s napětím 48 V. Podle výsledků interních zkušebních jízd může tento druh elektrifikace ušetřit v každodenním provozu, například u modelu S5 TDI, až 0,4 litru na 100 kilometrů – rekuperací nebo vypnutím motoru, pokud řidič uvolní pedál plynu. Funkce start-stop se aktivuje neobvykle brzy, opětovné spuštění motoru je rychlé a komfortní.

 Mohutný točivý moment: Audi S5 TDI

Modernizované modely Audi S5 Sportback (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 6,2-6,1) a S5 Coupé (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 6,2-6,1) pro evropské trhy mají pod kapotou vznětový motor V6 s maximálním točivým momentem 700 N. m a nejvyšším výkonem 255 kW (347 k). Jednotka 3.0 TDI nabízí v každé jízdní situaci intenzivní akceleraci, kultivovaný běh a dlouhý dojezd – i díky systému MHEV a elektricky poháněnému dmychadlu (EAV), které podporuje výfukové turbodmychadlo. Oba modely S TDI zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než pět sekund. Elektronicky omezená nejvyšší rychlost 250 km/h je jen formalitou. 

 

Exkluzivní nabídka: speciální edice Audi A5 edition one

U příležitosti zahájení prodeje modernizované modelové řady A5 bude nabízena speciální edice. Exkluzivní edition one je k dispozici pro karosářské verze Sportback a Coupé, poháněné motory s výkonem 140 kW nebo vyšším. Sportovní podvozek je součástí sériové výbavy. Vnější design vychází z paketu S line, který je doplněn nápadnými černými prvky, jako je například černá střecha u verze A5 Coupé. Lakování karoserie je nabízeno v odstínech šedá Quantum, perleťová šedá Daytona a metalická zelená Distrikt. V interiéru má zákazník na výběr pakety vnitřní výbavy design selection nebo S line. Obě verze interiéru jsou zušlechtěny exkluzivními detaily.

 

Uvedení na trh

Modely Audi A5 a modely S5 s motorem TDI v novém sportovním stylu bude možné v Evropě včetně České republiky objednávat od podzimu 2019. Od začátku roku 2020 budou tyto modely k dispozici i v Porsche Plzeň.

 


Zpět do archivu