Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Sportovní SUV Audi RS Q3 a Audi RS Q3 Sportback


Audi Sport představuje novou generaci modelu RS Q3 a svou produktovou řadu rozšiřuje o zcela nový model RS Q3 Sportback. Oba kompaktní sportovní vozy nabízejí výjimečné výkony, atletický design a maximální praktičnost pro každodenní provoz.

img

Atletický: exteriér

Audi RS Q3 a Audi RS Q3 Sportback jsou ztělesněním síly a výjimečných výkonů. To se odráží i v jejich designu. Kompaktní SUV zanechávají ještě ostřejší dojem díky masce chladiče Singleframe bez barevně odlišeného rámečku. Leskle černá mřížka s trojrozměrnou voštinovou strukturou je umístěna níž a začleněna přímo do nárazníku RS s velkými bočními otvory pro přívod vzduchu. Výrazné ozdobné lišty ve tvaru bumerangu na nárazníku byly navrženy exkluzivně pro RS Q3.

Také design zádě je velmi působivý. RS Q3 Sportback zanechává dojem ještě širšího vozu, než je jeho sesterský model, díky nízkému zadnímu oknu a střešnímu spoileru se specifickou, leskle černou odtokovou hranou RS. Nízká linie střechy přechází do širokých, velmi skloněných střešních sloupků D. Specifický, dlouhý střešní spoiler RS modelu RS Q3 zvýrazňuje enormní touhu supersportovního SUV po pohybu vpřed a zvyšuje přítlak. Nová generace modelu RS Q3 poprvé disponuje dvojitou výfukovou soustavou RS s velkými, chromovanými oválnými koncovkami, které ústí na obou stranách specifického nárazníku RS se zadním difuzorem a leskle černými horizontálními ozdobnými lištami, dodávanými na přání z matného hliníku.

 

Excelentní: pohon

Modely RS Q3  a RS Q3 Sportback jsou nejsportovnějšími členy modelové řady Audi Q3. Kompaktní atleti přicházejí s přesvědčivými základními parametry, od pětiválce s nejvyšším výkonem 294 kW (400 k) a maximálním točivým momentem 480 N.m až po pohon všech kol quattro. Pětiválcový agregát je moderním ztělesněním klasického konceptu. Motor 2.5 TFSI pro vozy Audi Sport získal v uplynulém roce již podeváté v řadě prestižní ocenění „International Engine of the Year Award“, mezinárodní motor roku. Modely RS Q3 a RS Q3 Sportback zvládnou sprint z klidu na 100 km/h za pouhých 4,5 sekundy. Nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h, na přání může být zvýšena na 280 km/h.

Motor 2.5 TFSI má extrémně kompaktní konstrukci s délkou méně než 50 centimetrů a je o 26 kilogramů lehčí než předchůdce. Blok válců se nyní vyrábí z hliníkové slitiny. Hmotnost díky tomu klesla o 18 kilogramů. Náročná opatření snížila vnitřní tření a zároveň zvýšila výkonové parametry. Třecí plochy válců mají plazmovou povrchovou úpravu, průměr hlavních ložisek klikového hřídele se zmenšil o šest milimetrů. Klikový hřídel je dutý. To přineslo snížení hmotnosti o jeden kilogram. V hliníkových pístech jsou kanály pro chlazení olejem. Během krátké zahřívací fáze po studeném startu deaktivuje variabilní čerpadlo oběh chladicí kapaliny v hlavě válců. Motor 2.5 TFSI díky tomu dosáhne dříve své provozní teploty, což snižuje tření a spotřebu paliva. 

1-2-4-5-3 – k zážehu dochází střídavě v bezprostředně sousedících a od sebe vzdálených válcích. Nevšední pořadí zapalování a lichý počet válců vytváří speciální rytmus a jedinečný akustický projev motoru. Dvoudílná výfuková soustava RS umocňuje charakteristický zvuk, daný pořadím zapalování pětiválce. Na přání dodávaná sportovní výfuková soustava RS s černými koncovkami zajistí ještě vyšší intenzitu nezaměnitelného zvuku.

 

Velkorysý: prostor a výbava

Nové modely RS Q3 a RS Q3 Sportback nabízejí pět plnohodnotných sedadel a navzdory svému sportovnímu zaměření také maximální praktičnost pro každodenní provoz. Zadní sedadla jsou v sériové výbavě podélně posuvná, a to o 150 milimetrů v modelu RS Q3, resp. o 130 milimetrů v modelu RS Q3 Sportback. Sklon každé ze tří částí dělených opěradel lze měnit v sedmi krocích. Zavazadlový prostor má objem 530 litrů, při sklopených opěradlech zadních sedadel to je až 1525 litrů (Sportback: 1400 litrů).

Pro nové modely RS Q3 a RS Q3 Sportback je na výběr osm barev laku, včetně specifických barevných odstínů zelená Kyalami a šedá Nardo. Individuální lakování nabízí Audi exclusive. Sériově dodávaný stylistický paket leskle černých ozdobných prvků zahrnuje lišty na předním a zadním nárazníku, okenní lišty, podélné střešní nosiče (pouze RS Q3) a lišty na bočních prazích. Na přání obdrží zákazník tyto díly se vzhledem hliníku. V kombinaci se stylistickým paketem leskle černých ozdobných prvků jsou kruhy Audi a nápisy RS na přídi a zádi černé.

RS Q3 a RS Q3 Sportback bude možné objednávat v České republice v průběhu závěrečného čtvrtletí 2019. Cena pro český trh ještě nebyla stanovena.

 

 

 

 


Zpět do archivu