Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Golf osmé generace oficiálně v předprodeji!


Volkswagen zahájil na českém trhu předprodej osmé generace modelu Golf. Nejúspěšnější evropský automobil lze objednávat za ceny od 479 900 Kč. Nejprogresivnější Golf všech dob nabízí již v základní verzi digitální panel přístrojů, přístup k internetovým službám, přední a zadní světlomety LED a nejmodernější asistenční systémy. Golf 8 navíc jako první Volkswagen využívá prostřednictvím komunikace Car2X kolektivní inteligence silniční dopravy a s předstihem upozorňuje řidiče na nebezpečí.

img

 Nový Volkswagen Golf 8 přebírá štafetu od svých úspěšných předchůdců, jichž bylo od roku 1974 prodáno více než 35 milionu vozů. Za zadními sedadly je k dispozici zavazadlový prostor o objemu 380 litrů, který lze sklopením opěradel zvětšit až na 1237 litrů. Nabídka motorů byla v porovnání s předchůdcem rozšířena mimo jiné o motory 2.0 TDI (85 kW/115 k nebo 110 kW/150 k). Naprostou novinkou jsou pak jednotky e-TSI, které poskytují výhody částečně hybridního pohonu. K dispozici budou dvě výkonové varianty motoru 1.5 e-TSI (96 kW/130 k a 110 kW/150 k). K výraznému snížení spotřeby paliva a vylepšení výkonových parametrů přispívá řemenem poháněný generátor s funkcí spouštěče v kombinaci s lithium-iontovým akumulátorem (48 V). Volkswagen Golf 8 bude nabízen rovněž s externě nabíjitelným hybridním pohonem, jehož základem je jednotka 1.4 TSI o výkonu 110 kW/150 k. Nový Golf přichází s významnými inovacemi také v oblasti servisu, údržby a samozřejmě také bezpečnosti. Nejvyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti potvrdilo pětihvězdičkové hodnocení v přísných testech nezávislé organizace Euro NCAP.

 

 

 

 

 

 

Volkswagen Golf byl vždy automobilem, který překračoval hranice své třídy, a to nejen svým nadčasovým designem a všestranným konceptem, ale také rozsáhlými možnostmi individualizace. Na tuto tradici plynule navazuje i osmá generace, pro kterou je v nabídce výbavy na přání připraveno například posuvné a výklopné panoramatické střešní okno. Zákazníci si mohou pro svůj nový Golf 8 objednat také nový audiosystém Harman/Kardon s 10 reproduktory, napájenými 12kanálovým zesilovačem o výkonu 480 W, vyspělý navigační systém „Discover Pro“ včetně přijímače digitálního rozhlasového vysílání DAB+ a inovativní světlomety „IQ.LIGHT LED Matrix“, jež nový Golf přebírá od modelů Touareg a Passat.

Taková je nabídka individualizací, kterými lze ještě více vylepšit svůj vůz. Bohatá výbava ale není pouze otázkou indvidualize. Do předprodeje totiž Golf osmé generace přichází se čtyřmi stupni výbavy, ze kterých si jistě vybere každý:

    • Základní verze „Golf“: Již výbavová linie „Golf“ disponuje v sériové výbavě centrálním zamykáním „Keyless Go“, zimním paketem s vyhříváním sedadel vpředu, kůží obšitého multifunkčního volantu a trysek ostřikovačů skla čelního okna, komunikací „Car2X“, asistentem pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“, asistentem pro detekci překážek před vozem „Front Assist“ (včetně funkcí nouzového brzdění City a rozpoznávání chodců i cyklistů), digitálním panelem přístrojů („Digital Cockpit“), informačním a zábavním systémem, systémem „App Connect“, internetovými funkcemi a službami „We Connect“ a „We Connect Plus“, telefonním rozhraním Bluetooth, dvěma vstupy USB-C vpředu, automatickou klimatizací a předními i zadními světlomety LED.
    • „Life“ jako první stupeň individualizace: Již od zahájení předprodeje nabízená výbavová linie „Life“ má nad rámec výbavy verze „Golf“ sériově mimo jiné 16“ kola „Norfolk“ z lehké slitiny, třízónovou automatickou klimatizaci „Climatronic“, paket „Světla a výhled“, 12V elektrickou zásuvku v zavazadlovém prostoru, adaptivní tempomat „ACC“ se systémem „Front Assist“, dekorační osvětlení exteriéru a interiéru, hlasové ovládání, asistenta pro rozpoznávání dopravních značek, rozhraní pro indukční nabíjení chytrého telefonu, středovou loketní opěrku vpředu a vzadu (s dalšími dvěma vstupy USB a výdechy ventilační soustavy), různé chromované ozdobné prvky v interiéru, ultrazvukové parkovací senzory „ParkPilot“, automatické funkce osvětlení pro jízdu na dálnici a ve městě a řadu dalších prvků. Nový Golf Life s motorem 1.5 TSI 96 kW/130 k stojí 548 900 Kč. S motorem 1.0 TSI 81 kW/110 k, který bude k dispozici od února 2020, vyjde na 524 900 Kč.
    • Elegantní „Style“: Nejnáročnější zákazníky uspokojí nový Golf Style, který je nabízen za ceny od 614 900 Kč (s motorem 1.5 TSI 96 kW/130 k). Sériová výbava je oproti verzi „Life“ rozšířena mimo jiné o 17“ kola „Belmont“ z lehké slitiny, světlomety LED PLUS, sedadla „ergoActive“ s čalouněním „ArtVelours“, paket „Světla a výhled“ včetně asistenta dálkových světel „Light Assist“, navigační systém „Discover Pro“, bezdrátovou integraci iPhonu „App-Connect Wireless“, asistenční systémy „Lane Assist“ a „Side Assist“, přednárazový bezpečnostní systém „PreCrash“, paket „Zrcátka“, rozšířené dekorační osvětlení interiéru s výběrem 30 barev světla a ozdobné obložení interiéru „Brushed Dark Metal“. Variantu, poháněnou výkonnějším motorem 1.5 TSI 110 kW/150 k, lze objednávat za cenu 614 900 Kč.
    • Sportovní „R-Line“: Pro fanoušky sportovního stylu je určen nový Golf R-Line, jehož dynamiku si mohou zákazníci vychutnávat za ceny od 650 900 Kč (s motorem 1.5 TSI 110 kW/150 k). Nad rámec výbavové linie „Life“ zahrnuje sériová výbava verze „R-Line“ mimo jiné 17“ kola „Valencia“ z lehké slitiny, navigační systém „Discover Pro“, vnější a vnitřní výbavu „R-Line“ včetně specifických nárazníků, leskle černých prahových lišt a zadního difuzoru, sportovní sedadla s čalouněním „ArtVelours“ a ozdobným kontrastním prošíváním, sportovní podvozek s progresivním řízením, černé čalounění stropu a tmavě tónovaná skla oken za střešními sloupky B. Předprodej modelu Golf R-Line bude spuštěn v posledním únorovém týdnu.

 

Všechny verze nového modelu Golf jsou ve srovnání s předchozí generací po dorovnání výbavy ještě dostupnější, a to v řádech desítek tisíc korun. U verze Style a R-line je nový Golf 8 dokonce o více než 80 tisíc Kč levnější než Golf 7 se srovnatelnou výbavou.

 


Zpět do archivu