Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Audi A3 Sportback čtvrté generace!


Značka Audi založila s modelem A3 v roce 1996 segment prémiových kompaktních vozů. Úspěšný model nyní přichází na trh ve čtvrté generaci, která je sportovní, digitalizovaná a kompletně síťově propojená. Pod pokrokovým designem karoserie nového modelu A3 Sportback je připraveno mnoho inovací z vyšší třídy, například v oblastech informačních a zábavních systémů, podvozku a asistenčních funkcí.

img

 Design a osvětlení

Nové Audi A3 Sportback se prezentuje kompaktními proporcemi se sportovním designem. Široká maska chladiče Singleframe a velké otvory pro přívod vzduchu na přídi symbolizují dynamický charakter prémiového kompaktního vozu. Ramenní oblast probíhá bez přerušení od světlometů až k zadním svítilnám. Plocha pod ní je vyklenutá dovnitř, což je nový motiv v designu značky Audi, který zvýrazňuje podběhy kol. Další inovací jsou digitální světla pro denní svícení. Tato součást světlometů Matrix LED je složena z pixelového pole tři krát pět segmentů LED, které vytváří speciální světelný design. Nové A3 je díky tomu okamžitě rozpoznatelné. Sportovní a velmi kvalitní design pokračuje také v interiéru – novou řadicí pákou, ozdobným obložením z hliníku nebo uhlíkového kompozitu, výraznými klikami dveří a zobrazovacími plochami na přístrojové desce se vzhledem černého panelu. Poprvé uvnitř nalézají uplatnění materiály čalounění sedadel z recyklovaných lahví PET, zdobené stylovým kontrastním prošíváním.

Ovládání a ukazatele

Přístrojová deska modelu A3 Sportback je maximálně zaměřena na řidiče, který má k dispozici známé prvky z modelů Audi vyšší třídy. Uprostřed přístrojové desky je umístěn sériově dodávaný 10,1“ dotykový displej, který rozpoznává ručně psané písmo, poskytuje akustickou zpětnou vazbu a umožňuje hlasové ovládání hovorovou řečí. Také panel sdružených přístrojů, který řidič ovládá na multifunkčním volantu, je v sériové výbavě digitální. Audi virtual cockpit nabízí dodatečné funkce, jako je zobrazování velké mapy navigačního systému na panelu přístrojů. Verze Plus má displej s úhlopříčkou 12,3 palce a zahrnuje tři různé režimy zobrazování, včetně sportovně laděného grafického pojetí. Na přání může výbavu rozšířit průhledový displej, který barevně promítá důležité informace na čelní okno.

 

 

 

 

 

 

Informační a zábavní systémy

Koncept ovládání MMI vychází z nové, třetí generace modulární platformy pro informační a zábavní systémy. Mezi její přednosti patří desetkrát vyšší výpočetní výkon v porovnání s předchůdcem a nabídka všech funkcí v oblasti konektivity, která zahrnuje mimo jiné propojení s telefonem, služby Audi connect s rychlým připojením k internetu LTE Advanced a integrovaný hotspot WLAN

Motory

Nové Audi A3 Sportback bude v Evropě uvedeno na trh se třemi motory – zážehovou jednotkou 1.5 TFSI s výkonem 110 kW (150 k) a vznětovým čtyřválcem 2.0 TDI ve výkonových verzích 85 kW (116 k) a 110 kW (150 k) (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 3,9 – 3,7*; kombinované emise CO2 v g/km: 103 – 98*). Všechny agregáty ohromí mimořádnou hnací sílou a kultivovaným během. Při uvedení na trh budou veškeré varianty nabízeny s pohonem předních kol. Jako převodné ústrojí slouží šestistupňová mechanická převodovka nebo extrémně rychle řadící sedmistupňová převodovka S tronic, jejíž páka voliče má nyní velmi kompaktní design. Krátce po uvedení na trh bude Audi nabídku postupně rozšiřovat o další motory, včetně elektrifikovaných pohonů a verzí s pohonem všech kol quattro.

 

 

 

 

 

 

Asistenční systémy

Systémy Audi pre sense front, asistent pro vyhýbací manévry a upozorňování na vyjetí z jízdního pruhu pomáhají modelu A3 Sportback předcházet kolizím s ostatními účastníky silničního provozu a přispívají k vysoké úrovni bezpečnosti již v sériové výbavě. Na přání jsou nabízeny další asistenční systémy, například asistent pro změnu jízdního pruhu, upozorňování na nebezpečí při vystupování, asistent pro sledování vozidel přijíždějících ze stran a parkovací asistent. Adaptivní asistent řízení, známý z mnoha modelů vyšší třídy, podporuje řidiče při řízení v podélném i příčném směru. Tento asistent udržuje nastavenou rychlost jízdy a bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a drobnými zásahy do řízení s elektromechanickým posilovačem pomáhá udržovat vůz v jízdním pruhu, což zvyšuje jízdní komfort především při dlouhých jízdách. 

Prostorový koncept

Nový model A3 Sportback poskytuje více prostoru a funkčnosti navzdory kompaktním vnějším rozměrům. V porovnání s předchůdcem povyrostl prémiový kompaktní model s vnější délkou 4,34 metru a vnější šířkou 1,82 metru bez vnějších zpětných zrcátek v obou rozměrech o cca tři centimetry. Vnější výška 1,43 metru a rozvor náprav 2,64 metru zůstávají beze změny. Zavazadlový prostor nabízí v závislosti na poloze zadních sedadel objem 380 až 1200 litrů. Podlaha zavazadlového prostoru je výškově nastavitelná. Na přání se dodává elektrické ovládání zadního výklopného víka, které může reagovat také na specifický pohyb nohy pod nárazníkem.

 

 

 

 

 

 

Uvedení na trh a ceny

Předprodej nového modelu Audi A3 Sportback bude v mnoha evropských zemích spuštěn v březnu 2020, první vozy budou předány zákazníkům v květnu. U příležitosti uvedení nového modelu na trh bude k dispozici také speciální edice – A3 Sportback edition one s exkluzivní výbavou. Její exteriér bude odlišen vnějšími díly karoserie v matně šedém odstínu Platinum, tmavě tónovanými světlomety Matrix LED a titanově šedými 18“ koly. Dynamický vzhled završí interiér S line s nově vyvinutými sportovními sedadly s integrovanými opěrkami hlavy, ozdobným obložením z hliníku a pedály z ušlechtilé oceli.

 


Zpět do archivu