ID.5 čistě elektrické SUV kupé představeno

Nový model ID.5 s výkonným elektrickým pohonem a siluetou, která se plynule svažuje k zadní partii, představuje moderní spojení vozu SUV a kupé. ID.5 podporuje aktualizace Over-the-air a je tak připravené nově definovat elektrickou mobilitu.

3. listopadu bylo představeno první elektricky poháněné SUV kupé, vrcholný model elektromobilu s prémiovými ambicemi na základě modulární platformy pro elektromobily (MEB). 

Působivý design
Elektromobil s vysokým výkonem, jenž je symbolem udržitelné mobility může vypadat velmi elegantně: Působivý design exteriéru nového modelu ID.5 na sebe přitahuje pohledy okolí. Okouzlí svými ladnými tvary, střechou lakovanou v černé barvě a designovými prvky ve stříbrné barvě. Dokonale tvarovaná volitelná 21" kola z lehké slitiny¹ pak jsou završením moderního stylu. Atletický design modelu kupé umocňuje zadní spoiler s přesahem. Plakety ID. na bocích a na zádi jej pak identifikují jako model, který je symbolem elektrické mobility. Elektricky poháněné SUV kupé značky Volkswagen má vnější délku 4599 mm.

Inteligentní nabíjení
Elektrizujícímu výkonu nového modelu ID.5 byl podřízen každý jeho detail. Výsledkem excelentní aerodynamiky a velké kapacity baterie je velká dojezdová vzdálenost na jedno nabití; inteligentní řízení nabíjení se pak dokonale podřídí nárokům, které přináší každý den. Pohodlné nabíjení v domácích podmínkách zajistí nabíječka ID.Charger¹ (volitelná výbava) s nabíjecím výkonem až 11 kW. Efektivní využití energie lze dále zvýšit řízením času, kdy dochází k nabíjení baterie, případně využitím vlastní fotovoltaické elektrárny na střeše Vašeho domu. Mnoho veřejných nabíjecích stanic na čerpacích stanicích a na dálnicích nabízí také možnost rychlého nabíjení stejnosměrným proudem. Pomocí funkce rychlého nabíjení můžete za přibližně 30 minut dobít baterii vozu na úroveň, která výrazně prodlouží dojezdovou vzdálenost Vašeho vozu.

Prostorný interiér
Nechte se okouzlit velkým a inteligentně navrženým interiérem, který Vám poskytuje maximální komfort, jenž můžete vnímat svým zrakem i hmatem. Cestující na zadních místech modelu ID.5 mají dostatek místa nad hlavou, a to i navzdory svažující se linii střechy karoserie kupé. Ve voze tak může pohodlně cestovat až pět osob. V ohromném zavazadlovém prostoru přitom zbývá dostatek místa jejich zavazadla. Díky kombinaci progresivního designu s pokročilými technologiemi a intuitivnímu ovládání je moderní interiér modelu ID.5 prostorem pro inspirativní zážitky, které si můžete užít každým okamžikem Vaší cesty.

Volkswagen urychluje realizací strategie ACCELERATE! elektrifikaci a digitalizaci. ID.5 poskytuje značce Volkswagen další impulz na cestě k softwarově orientovanému poskytovateli mobility. S třetím modelem, který v Evropě přichází na trh, vstupuje rodina elektromobilů ID. do oblíbeného a prémiově orientovaného segmentu SUV kupé.

Na český trh vstoupí na jaře roku 2022.