Elektromobilita

Přichází éra elektromobilů neboli vozů s elektrickým pohonem. Dynamicky se rozvíjející odvětví je si zcela jistě zaslouží pozornost. Elektromobilita je spolu s obnovitelnou energií součástí dopravní infrastruktury, jenž pomáhá zmírnit změny klimatu způsobené vlivem člověka, což je nezbytným předpokladem pro udržitelný rozvoj. Hlavním důvodem pro zavádění elektromobility je nulová produkce lokálních emisí a tím snížení lokální ekologické zátěže. Tento fakt má význam především ve městech. Elektromobilita má své příznivce i odpůrce – ještě, než se přikloníte k některému z táborů, zkuste ji poznat sami ideálně na vlastní kůži. 

 

Státní dotace na elektromobilitu


Ministerstvo průmyslu a obchodu nabízí dotační program "Záruka Elektromobilita - I. výzva" na nákup vozidel s bezemisním pohonem včetně neveřejné dobíjecí infrastruktury. V tuto chvíli jsou již žádosti přijímány. Výzva je aktuálně platná. Ukončení přijímání žádostí 30. 9. 2025 nebo do vyčerpání alokace.

Nyní pořízení elektromobilu nebylo nikdy jednodušší. Nový elektromobil na úvěr s výhodným úrokem od Volkswagen Financial Services získáte včetně pojištění a předplaceného servisu zdarma na 5 let/150 000 km.  Abychom vám ještě více ulehčili rozhodování, pomůže vám Volkswagen Financial Services s vyřízením dotace na pořízení vozu zdarma.

 

V čem dotace spočívá?

Základní podmínky podpory:
Podpora pro podnikatele bez rozdílu velikosti
Bezemisní vozidlo do 6 měsíců stáří (uvedení do provozu) a s nájezdem do 6 000 km
Pouze při pořízení vozu na úvěr
Pro vozidla kategorie osobní vozy (M1) výše podpory až 200 000 Kč/vozidlo
Pořízení bezemisního vozu s pořizovací cenou do 1 500 000 Kč bez DPH pro kategorii M1
Možnost využití dotace až 50 000 Kč na pořízení AC nabíjecí stanice a až 150 000 Kč na pořízení stanice (pouze v kombinaci s pořízením vozu)

Využijte pro pořízení vašeho nového elektro vozu značkové financování od Volkswagen Financial Services, argumentů proč ano je níže dost 😉
Atraktivní úrok od 0 %
Předplacený servis zdarma
Vyřízení dotace zdarma
Značkové pojištění součástí splátek
Dobíjecí karta

Na jaké modely z našeho portfolia můžete dotaci využít? 

Škoda Enyaq
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.4
Volkswagen ID.5
Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.Buzz
Audi Q4 e-tron

Zvažujete koupi s využitím dotačního titulu? Pak jsme tu pro vás. Využijte náš poptávkový formulář níže a my se s vámi spojíme. 

Detailní znění výzvy

 

 

Více informací o elektromobilitě k jednotlivým značkám:

Škoda

Volkswagen

Audi

Domluvte se s prodejci a poznejte elektrické vozy osobně. Je lepší je prožít než o nich jen číst.

Podívejte se na naše skladové vozy, které máme právě pro Vás: PiaMarket

1
Poptávka cenové kalkulace
Vyplňte Vaše údaje, na kterých Vás můžeme kontaktovat.