Nastupuje 4 generace modelu Škoda Fabia

S radostí a hrdostí představujeme naši čerstvou novinku ŠKODA FABIA. Od 16. září je součástí našeho showroomu.

Od premiéry prvního modelu ŠKODA FABIA uplynulo 22 let a nyní je tu již čtvrtá generace tohoto oblíbeného vozu. Ten nabízí nejvelkorysejší prostor ve své třídě, vyšší komfort a spoustu nových asistenčních systémů, díky nimž bude každá Vaše jízda bezpečnější a pohodlnější. Kromě dynamického a moderního vzhledu nabízí nová ŠKODA FABIA úžasné možnosti konektivity a sofistikované prvky, které znáte z vyšší řady vozů, jako je například dvouzónová klimatizace CLIMATRONIC. Nová FABIA se zkrátka může pochlubit tradičními přednostmi vozů ŠKODA a věříme, že bude pokračovat v oslnivém úspěchu předchozích modelů.

Jsme si jisti, že až navštívíte náš showroom a vyzkoušíte si nový model ŠKODA FABIA na vlastní kůži, budete nadšeni stejně jako my. 

 

Fascinující na pohled

Nová Fabia představuje další krok ve vývoji designového jazyka značky Škoda. Působí sportovním a zároveň vlídným dojmem. Je navržena tak, že budete objevovat zajímavé detaily bez ohledu na to, z jakého úhlu se na ni podíváte. Díky nejlepší aerodynamice ve své třídě dosahuje nová Fabia nejnižšího součinitele odporu vzduchu (od 0,28), což snižuje počet cest k čerpací stanici.

Dynamický vzhled nového modelu Fabia je zdůrazněn dozadu stoupající spodní linií okna a naopak klesající linií střechy. Linie táhnoucí se po celé straně vozu, od světlometů po zadní světla, je charakteristickým prvkem značky Škoda. Jedná se o nadčasové detaily, které potvrzují, že v jednoduchosti je krása.

Zadní části vozu dominují vysoko posazená zadní světla ve tvaru klínu, jejichž vnější části jsou protaženy na bok karoserie, a výrazný nápis Škoda.

 

Nejpokročilejší asistenční systémy

Parkovací asistent – Poloautomatické parkování navádí auto na kolmá i souběžná parkovací místa. Systém automaticky provádí optimální pohyby volantu pro zaparkování v pruzích, vy pouze ovládáte plynový a brzdový pedál.

Parkovací asistent vpředu a vzadu – Systém varuje před možným rizikem kolize s překážkami během parkování pomocí dat ze senzorů, jízdních parametrů a úhlu natočení volantu. Ve chvíli, kdy by hrozilo, že i přes upozornění parkovacích senzorů omylem nacouváte do překážky, asistent pro manévrování vůz samočinně zabrzdí.

Asistent vyparkování – Při couvání z parkovacího místa rozpozná asistent vyparkování vozidle, která se blíží ze stran. Vydá akustický signál, který varuje před hrozící kolizí. „Kritické místo“ se nejprve zobrazí na informačním displeji žlutě a poté červeně. V případě potřeby se brzdy uvedou v činnost automaticky.

 

Zůstaňte online i na cestách

Škoda connect – Služba Škoda vzdálený přístup poskytuje online navigační a informační služby včetně online informací o dopravě a možnosti dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí aplikace MyŠKODA.

Nabíjecí box pro smartphone – Nabíjecí box pro chytrý telefon je úložná schránka, která umožňuje bezdrátové dobíjení a zesiluje mobilní signál díky propojení s vnější anténou. Nabíjecí box pro smartphone tak umožňuje telefonovat i z míst s méně kvalitním pokrytím signálem.

Smartlink – SmartLink zajišťuje spojení mezi vaším chytrým telefonem a zabudovaným infotainmentem přes Apple CarPlay, Android Auto nebo MirrorLink. Přehrávejte hudbu, vyřizujte své textové zprávy a hovory nebo poslouchejte svůj oblíbený podcast.

Až 5 portů USB-C – Nová Fabia je standardně vybavena dvěma podsvícenými porty USB-C pro dobíjení a přenos dat. Na přání může být vůz vybaven dalšími třemi USB-C porty – jedním u vnitřního zpětného zrcátka pro nabíjení kamery a dvěma vzadu pro cestující na zadních sedadlech.

Hlasové ovládání – S digitální asistentkou Laurou vás bude váš vůz poslouchat na slovo. Strohé příkazy jsou již minulostí. Digitální asistentka Laura rozumí mluvené řeči. Laura vám pomůže ovládat navigaci, média, infotainment či klimatizaci i psát zprávy, zatímco vy se budete moci lépe soustředit na řízení.

 

Dostupné motory

1,0 TSI 81 kW 6stup. mech.

1,0 TSI 70 kW 5stup. mech.

1,0 MPI 59 kW 5stup. mech.

1,0 TSI 81 kW 7stup. automat.

 

Výbavové stupně

Ambition – cena od 329 900 Kč

Výbavový stupeň Ambition nabízí nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty. V základní výbavě naleznete Základní LED přední světlomety s LED denním svícením, infotainment Swing s 6,5" dotykovým displejem a funkcí Smartlink, 6x airbag, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, klimatizaci a elektrické ovládání oken vpředu.

 

Style – cena od 359 900

Výbavový stupeň Style má navíc oproti stupni Ambition například Kola z lehké slitiny Rotare AERO 5,5J x 15", multifunkční kožený volant, parkovací senzory vzadu, světelný a dešťový senzor, startování tlačítkem, tempomat, vyhřívaná přední sedadla či 8" infotainment Bolero.