Náš tým bojoval na Mistrovství světa servisních služeb

Mistrovství světa servisních služeb Audi eTwin Cup 2021 mělo ve finále zástupce z České republiky. Náš tým Porsche Plzeň se mezi světovou elitu probojoval už podeváté, čímž jen dlouhodobě potrhuje úroveň nabízených služeb. Se světovou špičkou jsme soutěžili ve vědomostních a dovednostních úkolech.

Špičková úroveň vozů Audi zaslouží perfektní servisní služby a právě ty mají zákazníci potvrzeny u nás v Porsche Plzeň. Neustálé zdokonalování procesů a vzdělávání personálu zahrnuje kromě obvyklých nástrojů také další motivaci zaměstnanců. Jednou z nich je například soutěž Audi Twin Cup, letos reflektující nástup elektromobility a digitalizace s upraveným názvem eTwin Cup. Mezinárodní soutěž servisních týmů autorizovaných partnerů pořádá Audi již 26 let, přičemž letošní ročník tradičně ozdobila česká stopa. „Jsem upřímně rád, že ve světovém finále máme zástupce Audi z České republiky. Tým profesionálů z Porsche Plzeň se ukázal v národním kole jako nejlepší a tím dokázal postoupit do finále mistrovství světa, což už je jisté ocenění a zaslouží gratulaci,“ komentoval úspěch českého týmu Roman Ludvík, koordinátor servisních služeb Audi, Porsche Česká republika.

Celosvětovou soutěž každoročně vyhlašuje mateřská továrna Audi AG. Účastní se jí týmy autorizovaných partnerů Audi, kteří mezi sebou měří síly v oblasti servisu (servisní pracovníci s kontaktem se zákazníky) a techniky (technický servisní personál z dílenského prostředí). Po lokálních kolech, kde týmy zodpovídají po 40 otázkách za každou disciplínu, se vítěz z každého státu probojuje do světového finále. Letos se to podařilo šestičlennému týmu Porsche Plzeň v tomto obsazení:

Servis: Hynek Jakl, Miroslav Janota, Vladimír Moláček

Technika: Roman Bažant, Jiří Čechura, Martin Pohanka

„Finálové kolo, letos pořádané on-line formou, se skládalo ze dvou částí: teoretické i praktické. Šampioni z Porsche Plzeň si museli například poradit v situaci, kdy zákazníka postihl defekt pneumatiky a volá o pomoc. Porota v Ingolstadtu pak pomocí kamer sledovala, jak si pracovníci počínají při opravě vozu, jestli mají vše zajištěné, dle předepsaných postupů, jak provádí případnou diagnostiku a jak celý problém vlastně vyřešili. V teoretickém bloku pak pracovníci v limitovaném časovém slotu odpovídali na kvízové otázky a nechyběla ani rozšířená realita,“ přibližuje Roman Ludvík průběh letošního finálového kola, konaném v reprezentačních prostorách importu Porsche Česká republika. „Není to však jen samotná soutěž o prestiž a hodnotné ceny, co účastníky motivuje. Velkým bonusem je informační přísun a zdokonalení v oboru, které sebou účast v soutěži nese,“ vysvětluje Roman Ludvík další rozměr akce.

V Audi eTwin Cupu 2021 se ve finále utkalo celkem 16 týmů z celého světa. Už samotná účast v tomto užším výběru je brána za velký úspěch a symbolizuje vysokou úroveň servisních služeb v Porsche Plzeň.

Galerie